USA tarbijatoodete ohutuse komisjoni (Consumer Product Safety Commission ehk CPSC) andmetel on registreeritud 68 sellist juhtumit, millest 20 on lõppenud vigastustega – sealhulgas sinikate, marrastuste, lõikehaavade ja luumurdudega.
Alates 2020. aasta jaanuarist on müüdud ligikaudu 220 000 sellist elektritõukeratast. Ninebot Max G30P mudelil on hall ja kollane värv, Max G30LP versioon on must kollaste detailidega, kirjeldatakse Segway teates.
Ettevõte kutsub ühtlasi kõiki kasutajaid üles kohe lõpetama nende mudelite kasutamise, kuid ei paku neile asendustooteid.
Selle asemel saavad omanikud võtta ühendust Segwayga, et tuvastada, kas voltimismehhanism vajab reguleerimist, ning tellida tasuta hoolduskomplekti, kirjutab The Verge. Komplekti kuuluvad tööriistad ja juhised, mille abil voltimismehhanismi pingutada ning hooldada, et see sõidu ajal kindlalt lukustuks.
Segway elektritõukekate tagasikutsumine ei ole esimene, kirjutab CBS News. Ettevõte kutsus alles novembris tagasi umbes 1400 Segway Ninebot P100 KickScooterit pärast seda, kui sai 31 teadet skuutrite esihargi purunemise ja kuue vigastuse kohta. Samuti osutusid 2022. aasta märtsis vigaseks Ninebot Kidsi rattakiivrid, mis ei vastanud ohutusstandarditele.
Segway on mitu korda omanikku vahetanud. Ühendkuningriigi ärimees Jimi Heselden suri 2010. aastal Segway´ga sõites õnnetuses pärast seda, kui tema inseneribüroo ettevõtte omandas.