Päevatoimetaja:
Kaido Einama
Saada vihje

Turingi test pidas seda uut tehisaru inimeseks (1)

Ajalooline 1905ndatest pärit Turingi test enam uusimal OpenAI mudelil ja inimesel vahet ei tee. Teadlased aga kahtlevad: kas masin on ikka nüüd inimesega samal tasemel või oskab see hoopis kergeusklikke ära kasutada ning jätta mulje, nagu oleks meist targem?
Ajalooline 1905ndatest pärit Turingi test enam uusimal OpenAI mudelil ja inimesel vahet ei tee. Teadlased aga kahtlevad: kas masin on ikka nüüd inimesega samal tasemel või oskab see hoopis kergeusklikke ära kasutada ning jätta mulje, nagu oleks meist targem? Foto: Algi Febri Sugita / ZUMA / Scanpix

California San Diego ​Ülikooli (University of California San Diego) teadlaste värske uuring tõestas, et tehisaru idufirma OpenAI uusim suur keelemudel GPT‑4.5 ja Meta loodud eelviimane mudel Llama‑3.1‑405B suutsid teatud tingimustel edukalt läbida kolmepoolse Turingi testi, mis peaks eristama masinat inimesest.

Uuringu tulemused näitavad, et Turingi testid pidasid neid uusi tehisintellekte tihti inimesteks, mis viitab sellele, et see meetod on teatud olukordades haavatav uusimate juturobotite poolt ning kasutama peab hakkama keerulisemaid teste, et teha vahet, kas vastajaks on robot või inimene.

Juhtivteadur Cameron Jonesi sõnul suutis GPT‑4.5 koos strateegilise «PERSONA» juhisega, mis tekitas persooni, saavutada 73% edukuse – viieminutilistes vestlustes pidasid inimesed tehisaru sagedamini inimeseks kui tegelikku inimest.

Kommentaarid (1)
Tagasi üles