Päevatoimetaja:
Kaido Einama
Saada vihje

Hääletu luurepurjekas – mida kõike see merest avastada suudab

See mehitamata purjekas võib jäädagi ohtlikele vetele seilama, kogudes purjevaikuses andmeid veealuse sonari abiga. Kasu saavad sellest nii teadlased kui sõjavägi.
See mehitamata purjekas võib jäädagi ohtlikele vetele seilama, kogudes purjevaikuses andmeid veealuse sonari abiga. Kasu saavad sellest nii teadlased kui sõjavägi. Foto: Thales

Mere vaikus on petlik – rahuliku vee all võib toimuda palju rohkem, kui pealtnäha paistab. Thalesi ja Saildrone’i uus «hiiliv» seiresüsteem on ise seilav purjekas, mis lubab nüüd kuulata ja näha ka seal, kus enne valitses teadmatus. Mis on see uus lahendus, mis võib muuta kogu ookeaniseire ja võib-olla ka mereluure mängureegleid?

Thales Australia ja Saildrone on ühendanud jõud, et varustada Surveyor-klassi mehitamata pinnaveesõiduk ehk USV (Unmanned Surface Vessel) kolmanda ettevõtte BlueSentry pukseeritava sonariga. Uus süsteem on loodud täiesti iseseisvaks ja pikaaegseks omaette tegutsemiseks avamerel, suutes tuvastada nii veealuseid ohte kui ka liikuda varem väga raskesti ligipääsetavatesse piirkondadesse.

Kus siis on sellised kohad, mille kohta seni eriti midagi ei teatud?

Kommentaarid
Tagasi üles