varem ei saanud arvutis e-tinti eriti kasutada sellepärast, et selle tehnoloogia omapära tõttu muutus pilt liiga aeglaselt. Nüüd on uue e-tindi väraskendussagedus juba 60 hertsi, seega saaks kasutada ka kiirete liikuvate piltide, näiteks videote vaatamiseks.
varem ei saanud arvutis e-tinti eriti kasutada sellepärast, et selle tehnoloogia omapära tõttu muutus pilt liiga aeglaselt. Nüüd on uue e-tindi väraskendussagedus juba 60 hertsi, seega saaks kasutada ka kiirete liikuvate piltide, näiteks videote vaatamiseks. Foto: Dasung

E-paberi tehnoloogia on meile tuttav eelkõige e-lugeritest, kus see pakub paberilaadset lugemiskogemust, mis hellitab silmi ja tarbib minimaalselt energiat. Ent traditsiooniliste LCD- ja OLED-ekraanide kiirele ja voolavale maailmale on e-paber seni peamiselt alla jäänud ühes kriitilises aspektis: värskendussageduses, suutmata kiiresti muutuvaid pilte sujuvalt kuvada. See viga näib nüüd olevat kõrvaldatud.

Madalad hertsid on tähendanud kohmakat kerimist, viivitusi ja «kummituspilte» ehk varasemalt kuvatud sisu jääke, muutes selle sobimatuks enamikuks igapäevastest arvutiülesannetest.

Kommentaarid