Skip to footer
Päevatoimetaja:
Kaido Einama
Saada vihje

Samsung tõi välja üliõhukeese nutitelefoni Galaxy S25 Edge: mille arvelt see tuleb?

Kui telefon on vaid 5,8 millimeetri paksune, siis on selge, et midagi on sealt välja jäetud.

Samsung üllatas eile maailma oma uhiuue Galaxy S25 Edge telefoniga, mis tuligi umbes selline, nagu kuujututud ennustasid ning sai üldiselt positiivse vastukaja. Mis siis jahmatavalt õhukese mobiili seest on välja võetud, et kõik vajalik ikkagi ära mahutada?

See ligi 1250-eurone nutitelefon on tõepoolest uskumatult sale, vaid 5,8 mm paksune, kuid selle nimel on ohverdatud kaamera võimekust ja korpusesse on surutud ka ebatavaliselt väike aku, mis võib hädavaevalt terve päeva vastu pidada.

Suurel, lamedal telefonil on 120 Hz sagedusega 6,7-tolline OLED-ekraan resolutsiooniga 1440x3120 pikslit. Sarnaselt S25 Ultrale on sellel titaanraam ja Gorilla Glass Victus 2 kriimustuskindla kattega tagakülg.

Esiküljel on sellest veelgi kriimustuskindlam Gorilla Glass Ceramic 2 kate. Ekraani ümber pole aga peaaegu üldse raami – tegelikult pole ekraani ümber peaaegu üldse telefoni korpust.

Õhuke kest ongi selle telefoni peamine müügiargument: see on tõeliselt sale telefon. Kõik muu on selle kõrval juba teisejärguline.

Periskoope pole

Premium-kaamera moodulite nutitelefoni paigutamine on insenertehniline väljakutse isegi siis, kui sa ei ürita seadet võimalikult õhukeseks teha. Eriti palju võivad ruumi võtta muidugi igasugused periskoopobjektiivid ja suumid. S25 Edge is lihtsalt pole piisavalt ruumi täieliku Samsungi kaamerakomplekti jaoks. Seetõttu on sel mudelil vaid kaks tagumist kaameramoodulit: 200 MP põhikaamera, mis näib olevat identne S25 Ultra omaga, ja kehvem 12 MP ülilainurk-kaamera. Ees on ka 12 MP selfie-kaamera. Puudub teleobjektiiv, mille saab muidu isegi S25 baasmudeliga.

Nii õhuke on uus Galaxy S25 Edge.

Kuigi korpus on vaid 5,8 mm paks, ulatuvad kaameramoodulid sellest paar millimeetrit välja, kuid seda on siiski üsna vähe. Samas on kõrgendik piisav, et lauale pandud telefon kergelt kõikuvaks muuta.

Kaamerad peavad siiski välja ulatuma, et jätta rohkem ruumi sisemistele komponentidele, mis on üsna võimsad.

Seest on see telefon sisuliselt muutumatu võrreldes teiste S25 telefonidega, sisaldades kiiret ja võimsat Snapdragon 8 Elite protsessorit, 12 GB RAM-i ja kas 256 GB või 512 GB salvestusruumi.

Kuid on veel üks asi, mis mobiilist välja lendas ja mõnede kasutajate jaoks võib olla see probleemiks.

Napilt päev õhtusse

Kui Galaxy S25+ uhkeldab korraliku 4900 mAh akuga, siis superõhukeses S25 Edge´is on vaid 3900 mAh jagu kestvust. See on paljudele probleemiks, kui ei saa kindlalt ka karmimal kasutusel päeva õhtusse, sest Snapdragon 8 Elite on kiirusele loodud tipptaseme protsessor ning kohati tarbib üsna aplalt.

Kuigi see kiibistik on madala energiatarbega režiimis siiski suhteliselt tõhus, võetakse Edge´i akust elumahlad välja mängides või mitut asja korraga tehes üsna nobedalt. Võrreldes Galaxy S25+-ga, mis on ühepäevase kestvusega telefon, on 20% aku mahu vähenemine paljudele juba probleemiks.

Samsung saab seda aga siiski lubada, sest S25 Edge näeb tõesti väga kena välja ning ilmselt on õhukesele mudelile oma nišš olemas. Sa maksad selle privileegi eest ligi 1250 eurot, mis on isegi Galaxy S25+-ist kallim (rohkema mäluga, 512 GB Galaxy S25 Edge  maksab 1369 eurot).

Euroopasse hakatakse uut mudelit tarnima 30. maist, eeltellimine algas 13. maist. Eestis seda eeltellida ei saa.​

Kommentaarid
Tagasi üles