Britid tegid ökonoomse sportauto

Trident Iceni Grand Tourer.

FOTO: whatcar.ee

Norwichis asuv Trident Performance Vehicles ei ole just kõige tavalisem autotootja ja selle uus Iceni Grand Tourer traditsiooniline sportauto. Lisaks huvitavale välimusele on Iceni Grand Tourer saanud ka 6,6-liitrise V8 diiselmootori, kirjutab Whatcar?.

Jõuallikas arendab 430 hobujõudu ja 1287 Nm. Kui sellest ei piisa, on saadaval ka pakett, mis tõstab need numbrid 660 hobujõu ja 1422 Nm-ni. Kiirendus 0-100 km/h võtab autotootja sõnul 3,7 sekundit ja tippkiiruseks lubatakse ligi 320 km/h.

Briti autotootja sõnul on Iceni Grand Tourer väga ökonoomne auto. Stabiilselt 113 km/h sõites on keskmiseks kütusekuluks 4,1 l/100km ja paagitäis võimaldaks sõita kuni 3218 kilomeetrit.

«Oleme väga uhked, et osaleme Salon Privél, mis see aasta on tõeliseks pidustuseks kõikidele Briti ja kodusvalminud talentidele – midagi, mida me tunneme väga tugevalt Tridenti puhul. Ühtlasi on see kohaks, kus sport- ja superautod lähevad müügiks ja ootame juba Iceni uus tellimusi sel septembril,» teatas Tridenti sportautode tegevdirektor Phillip Bevan.

Tava Iceni edasiarendus ametlik esmaesitlus toimub septembri alguses Lääne-Londonis Salon Privé näitusel. Suurbritannias algavad hinnad alates 94 900 eurost.

Tagasi üles