LG sai ka valmis 8K teleri

LG 8K teler

FOTO: LG

Elektroonikaettevõte LG sai mitmete teiste tootjate kõrval valmis ka oma 8K-kvaliteedis pilti näidata võimaldava kuvari ning esitleb seda peagi algaval IFA elektroonikamessi Berliinis.

LG kasutab kuvaritootmisel OLED-tehnoloogiat, välja tuuakse selle 88-tolline versioon, millel resolutsiooniks 7680x4320 pikslit. Kokku seega üle 33 miljoni isekiirgava piksli. Ükski teleettevõte muidugi 8K-kvaliteedis pilti kasutajateni viima pole võimeline, Eestis on hea, kui olemas HDgi (ehk siis 2K).

LG tunnistab ka ise, et 8K-telerite turg on veel lapsekingades, ent loodab siiski 2022. aastaks jõuda enam kui 5 miljoni ühiku tootmiseni.

8K-kuvarid pole aga maailmas juba ammu mingi uudis, seda vaatamata asjaolule, et televiisorid on oma võimekuselt valgusaasta võrra ees neis pakutava sisu kvaliteedist.

IFA-l tuleb oma 8K-kuvariga välja näiteks ka Sharp, millel on kaasas 70-tolline ekraan pikslitihedusega  125 ppi. Inimsilm sellisel ekraanil üksikuid piksleid enam ka üsna lähedalt vaadates näha ei suuda.

Uus standard toob kaasa ka selle, et teleril on koguni kaheksa HDMI-sisendit, neist neli on tavalised 2K ja 4K pordid ülejäänud neli 8K omad. Fotosid saab ekraanile kuvada jätkuvalt ka USB-liidese kaudu.

Tagasi üles