FOTO: iStock

Kauaoodatud suvi on ukse ees ja lisaks päikesepaiste saabumisele on oodata ka tumedaid äikesepilvi ja -torme, mis võivad tehnikat kahjustada, kirjutab Hardi Keerutaja tehnoloogiaportaalist Digitark.

Eelmine suvi oli äikeserikas. Ainuüksi Telia klientidel sai kahjustada ligi 1000 seadet. Välja vahetati 960 ruuterit, lisaks sidekaabli pesasid ja ülepinge kaitsmeid. Paljudel juhtudel sai saatuslikuks küll õigeaegne juhtmete lahtiühendamine enne äikest, kuid hilisem valesti kokkupanek. Oluline on kaablid lahti ühendada seinakontaktist, mitte seadme küljest. Lahti tuleks ühendada ka internetikaabel ja kõikvõimalikud antennid.

OLULINE ON TEADA, ET ÜLEPINGEST KAHJUSTATUD SEADMETELE EI KEHTI TOOTJA GARANTII.

Seega peab kasutaja võtma parandamise või uue seadme soetamise kulud enda kanda. Kõuemürina saabudes tasub niisiis kogu koduelektroonika seinakontaktist lahti ühendada. Seda tasub teha ka pikemaks ajaks kodust ära sõites.

Kui maja vooluvõrk on maandatud, siis on abi piksmekaitsmega voolujuhtmest, kuhu saab ühendada mitu seadet korraga. Kui pikne juhtub lööma majja otse, siis ükski seade kaitset pakkuda paraku ei suuda.

Loe edasi Digitargast.

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!