L, 10.06.2023

Huawei toob järgmisel nädalal välja maailma esimese satelliitsidega nutikella

tehnika.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Sellise isutekitajaga vihjatakse, et järgmisel nädalal avalikustatav Huawei nutikell suudab saata ja vastu võtta sõnumeid kosmose kaudu.
Sellise isutekitajaga vihjatakse, et järgmisel nädalal avalikustatav Huawei nutikell suudab saata ja vastu võtta sõnumeid kosmose kaudu. Foto: Huawei

Huawei esitleb 23. märtsil toimuval pressiüritusel oma uut nutikella Watch Ultimate, kuid juba avalikustatud isutekitajas on olemas selge vihje, et värske tippmudel saab olema varustatud üle satelliidivõrgu käiva kahepoolse sõnumisidega.

Huawei Watch Ultimate on esimene satelliit-SMS-i tehnoloogiaga nutikell, kirjutab Huawei Central. Kasutajad saavad saata SMS-i satelliidiühenduse kaudu, kui maapealne mobiilivõrk pole saadaval. 

Uudist jagas Huawei tarbijaseadmete tegevjuht Yu Chengdong, lisades, et Hiina tehnoloogiaettevõte on ületanud tehnilised väljakutsed, et mahutada satelliidiühendus nutikella sisse. See tähendab ühtlasi, et kosmosesideks pole eraldi nutitelefoni vaja, piisab vaid randmel olevast kellast.

Uut nutikella tutvustav poster avaldati Weibo suhtlusvõrgustikus, kus lisati, et uus mudel aitab kasutajatel suhelda mägedes ja merel, kus tavaline mobiililevi puudub. 

Promoplakatilt on näha robustse välimusega metallkorpuses kell, taustal satelliit. Ilmselt kasutatakse Hiina enda Beidou satelliidivõrku, sest septembris tõi Huawei esimesena maailmas välja ka oma uue telefoniseeria Mate 50, millel oli kahepoolne sõnumiside üle nimetatud Hiina satelliitnavigatsiooni süsteemi. Eestis pole veel see teenus hetkel kättesaadav.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles