ARVUSTUS Xreali pool-liitreaalsuse prillidega saab hiiglasuurt telekat alati kaasas kanda

Kaido Einama
, ajakirjanik
Copy
Xreal Airi prillid näitavad sinu ees 130-tollisel õhus hõljuval hiigelekraanil kõike seda, mida saab vaadata nutitelefonist või arvutist. Tulevikus lisanduvad ilmselt ka uued äpid ja liitreaalsuse rakendused.
Xreal Airi prillid näitavad sinu ees 130-tollisel õhus hõljuval hiigelekraanil kõike seda, mida saab vaadata nutitelefonist või arvutist. Tulevikus lisanduvad ilmselt ka uued äpid ja liitreaalsuse rakendused. Foto: Mihkel Maripuu

Mis oleks, kui saad oma Netflixi, arvutiekraani või mobiilivaatet alati 130-tolliselt ekraanilt vaadata, ükskõik kus sa siis ka poleks? Selleks sobivadki Xreali prillid. Need pole veel päris liitreaalsus, aga valmisolek selleks on olemas. Väikese lisaseadmega võid aga kino- või mänguekraani enda ette sobivasse kohta õhku paigale riputada.

Tuleb tunnistada, et olles mõnesid liitreaalsuse prille enne kasutanud, mis filmivad kaameraga ümbrust ja siis kuvavad pildi ekraanidele silme ees, olin natuke skeptiline. Isegi aasta tagasi Meta Oculus Rifti proovides oli esimene ohoo-efekt küll hea, kuid ei kestnud kaua. Päris maailm oli siiski kuvatud nagu läbi paksu udu.

Hoopis teine tera on läbipaistvad prillid, mis näevad välja nagu paksude raamidega päikeseprillid ja mille klaasidele justkui televisioonist ja konverentsidelt tuntud «teleprompteriga» kuvatakse kergelt läbi kumav pilt ülevalt alla näitavatelt pisikestelt vedelkristallekraanidelt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles