VIDEOD Humanidrobot Atlas on surnud, elagu uus Atlas!

Kaido Einama
, ajakirjanik
Copy
Eile kuulutas robotiarendaja Boston Dynamics oma hüdrauliliste jäsemetega humanoidroboti lõppenuks. Juba täna aga esitleti uut versiooni, mis on nüüd täiselektriline: see kondiväänaja suudab oma jäsemeid täispööretega liigutada ja väänab end asenditesse, mida inimesel pole võimalik järgi teha.
Eile kuulutas robotiarendaja Boston Dynamics oma hüdrauliliste jäsemetega humanoidroboti lõppenuks. Juba täna aga esitleti uut versiooni, mis on nüüd täiselektriline: see kondiväänaja suudab oma jäsemeid täispööretega liigutada ja väänab end asenditesse, mida inimesel pole võimalik järgi teha. Foto: Bostoin Dynamics

Robootikafirma Boston Dynamics teatas eile, et nende hästi tuntud hüppav, jooksev ja trikke tegev humanoidrobot Atlas läheb pärast veidi üle kümne aasta kestnud teenistust pensionile. Hyundai omanduses olev ettevõte avalikustas Atlase pensionile mineku veebis avaldatud videos, märkides, et robot on osutunud edukaks alates võimlemistrikkidest kuni tööstuses ja ehitusplatsil tegutsemiseni. Juba täna aga anti vihje uue tõelise kondiväänaja-roboti peatsest ilmumisest. 

Lahkumisvideos on näha, kuidas Atlas kukub, teda lükatakse ja isegi seda, kuidas see vigastusi saab, nii et katkiste hüdraulilised voolikud ripuvad.

Boston Dynamics kasutas robotit arendusvahendina, viidates oma eilses videos, et Atlas «innustas järgmisi robotiehitajate põlvkondi ja ületas tehnilisi barjääre mitmes valdkonnas».

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles