VAATA TREILERIT Tulevik on Hiina seebiooperite päralt: need teeb valmis tehisaru (2)

tehnika.postimees.ee
Copy
Kaader videost. Kunstmõistust suunasid küll veidi PR-inimesed, kuid enamus visuaale hallutsineeris tehisaru ise. Paraku polnud sel püsivust peategelasi alati samanäolisena kujutada.
Kaader videost. Kunstmõistust suunasid küll veidi PR-inimesed, kuid enamus visuaale hallutsineeris tehisaru ise. Paraku polnud sel püsivust peategelasi alati samanäolisena kujutada. Foto: ekraanipilt / Youtube / TCLtv+

Kas sellist filmikunsti me tulevikus tahaksimegi? Hiinas arendatav tehisintellekt teeb pikki hüppeid USA idufirmade saavutuste kannul püsimiseks ning äsja avaldati filmitreiler, mille on valmis teinud kunstmõistus. Jääb vaid vaatajate otsustada, kas selline ongi (odav) filmikunsti tulevik.

Tuntud Hiina teleritootja TCL andis avalikkusele teada, et neil on valmimas esimene tehisintellektiga loodud romantiline komöödia «Järgmine peatus – Pariis». Keegi seda telekatootjalt ei oodanud ja ilmselt ka ei tellinud, aga kui see on võimalik valmis saada ilma filmimeeskonda palkamata ja Pariisi minemata, siis miks mitte. Telekatootjale on kasulik, kui nende tooteid ikka kasutatakse millegi vaatamiseks, pealegi on TCL-il oma tasuta striiminguteenus TCLtv+.

Tehisaru tehtud videoid oleme varemgi näinud. Hiljuti põhjustas sensatsiooni USA firma OpenAI loodud videogeneraator Sora, mis tegi tõeliselt loomutruusid klippe, aga need olid vaid minutipikkused. Kuidas oleks täispikkuses mängufilmiga? Seda pole me veel näinud, kuid TCL-i treiler ehk tutvustusvideo üritab anda ettekujutust, milline see võiks välja tulla.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles