Päevatoimetaja:
Kaido Einama

LÕPUKS OMETI Google toob oma Pixel 9 seeria tooted ametlikult Eestis müügile

Copy
Sellised ongi nüüd ka ametlikult Eestis müügile tulevad Google´i nutitelefon, kell ja kõrvaklapid.
Sellised ongi nüüd ka ametlikult Eestis müügile tulevad Google´i nutitelefon, kell ja kõrvaklapid. Foto: Google

Eesti nutiseadmemaastiku vaikseks jäänud konnatiiki on lõpuks tulemas uus suur tegija. Google teatas täna, et toob Eestis ametlikult müügile oma uue Pixel 9 seeria, kuhu kuuluvad Pixel 9 nutitelefonid, nutikell Pixel Watch 3 ja kõrvaklapid Pixel Buds Pro 2.

Google´i ametlikus poes store.google.com on küll olemas meie lähinaabrid Soome, Rootsi ja Taani ning nende riikide kaudu on poolametlikult Google´i Pixel-telefonid ka varem Eestisse jõudnud (näiteks testisin ma hiljuti siin ühes poes müügil olnud Pixel 8 Pro-d), kuid puudus kindlus tootja toe osas ja Eestis polnud veel ühtegi Google´i ametlikku müüjat.

Nüüd on Eestis kaks ametlikku Google´i seadmete müüjat, nagu kinnitati Google´ist Postimehele: ametlik sideoperaator turule tulevatele toodetele on Telia ning jaemüüja Euronics.

Google’i pood Google Store tuleb samuti ametlikult Eestisse, kuid praegu veel ei saa tooteid sealt otse veebilehe kaudu osta, kuid leiab uudiseid ja infot Google Pixeli telefonide ja muude Eestis saadaolevate seadmete kohta. Osta saab aga kohalikult müügipartnerilt.

Mida oodata Google´i telefonidelt?

Google on oma Androidiga telefonidega alati väga tugevalt esinenud, eriti just tarkvara osas. Kuna Android on Google´i enda arendatud, siis Pixeli telefonid saavad tavaliselt esimestena uuendusi, mis alles hiljem teiste tootjate telefonidesse jõuavad (kui jõuavad). Sellepärast on see mobiil täis funktsioone, mida mujalt alati ei leia ning muidugi on Google oma seadmetesse sidunud ka oma Gemini tehisaru.

Uued Pixel 9 nutitelefonid saavad ka seitse aastat värskendusi. Tootja lubab, et uue seeria telefonid on eelmisest, Pixel 8 seeriast kaks korda vastupidavamad.

Seadmesse on pandud täiesti uus Tensor G4 kiip, mille on Google ise arendanud. Uutest mudelitest on saadaval väiksem ja odavam Pixel 9 ning kahes suuruses tippmudel Pixel 9 Pro ja Pixel 9 Pro XL.

Esimest korda on Pro mudel saadaval kahes erinevas suuruses: Pixel 9 Pro on 6,3-tollise ja Pixel 9 Pro XL veelgi suruema, 6,8-tollise ekraaniga. Pixel 9 Pro ja Pixel 9 Pro XL erinevad üksnes ekraani suuruse ja võimsuse poolest, muud omadused on neil samad.

Mõlemal telefonil on Google’i parimad ja suurima eredusega Super Actua ekraanid ning uus 42 MP esikaamera, mis võimaldab teha hämaras veel teravamaid ja heledamaid pilte. Uuendatud viimistlusega uue seeria telefonide tagakaanel on siidjas matt klaas ja eksklusiivse mulje annavad poleeritud metallküljed.

Pixel 9: parimate sekka kuuluv ekraan ja nüüd ka ülilainurk-kaamera

Eelmisest mudelist 35 protsenti heledama 6,3-tollise Actua ekraaniga Pixel 9 on saanud Google´i sõnul oma klassi parima ekraani.

Pixel 9 kasutajad saavad ka sama põhikaamera ja ülilainurkkaamera, mis Pixeli tippversioonidel 9 Pro-l ja 9 Pro XL-l. Tegu on suurema kvaliteedihüppega ülilaia objektiivi osas, mis Pixel 8 puhul oli vaid 12 MP ning Pixel 9 puhul on nüüd 48 MP.

Uus Pixel 9.
Uus Pixel 9. Foto: Google

Lisaks lähevad kõik Pixel 9 telefonid aja jooksul aina paremaks, sest igal telefonil on nüüd seitsme aasta pikkune operatsioonisüsteemi värskendus, mis toob seadmesse uusi funktsioone ning Pixel Dropsi ja turvavärskendused.

Call Assist aitab heli parandada mobiilikõnel, Call Notes teeb aga kõnest tekstikokkuvõtte, kuid paraku eesti keelt see veel ei toeta.

Pixel 9 on USA-s esimene satelliidipõhise SMS-iga mobiil, mis on tasuta 2 aastat. Seda siis vaid USA-s esialgu, teenus laieneb hiljem (loodetavasti) ka mujale maailma ja siia.

Pixel 9 Pro-ga tuleb aastaks tasuta kaasa tehisaru Gemini Advanced

Google’i Pixel 9 telefone toidab Google’i uus protsessor Tensor G4. See on Google’i loodud kõige tõhusam kiip. Eelmise põlvkonna protsessorid olid jõudluselt näiteks levinud Qualcommi kiipidest veidi aeglasemad.

G4 jõudluse kohta pole veel täpsemaid võrdlusandmeid avaldatud, kuid sellega on 20% kiirem veebilehitsemine ning 17% kiirem äppide käivitamine, kui eelmise põlvkonna kiibiga. Tensor G4 jooksutab ka Gemini tehisintellekti otse riistvaral, olles selle jaoks kohendatud.

Uus Pixel 9 Pro.
Uus Pixel 9 Pro. Foto: Google

Pixel 9 Pro-ga tuleb kaasa ka Google One AI Premium pakett, mis annab ligipääsu tasulisele tehisaru teenusele Gemini Advanced esimeseks aastaks ilma lisatasuta. Selle paketiga saab kasutada võimsamaid Goiogle´i tehisintellekti funktsioone ning katsetada Geminit oma Google’i teenustes nagu näiteks meiliteenus Gmail ja kontoripakett Docs.

Tehisaru sätib kõik pildile

Lisaks Geminile on tehisaru telefonis ka pilditöötlemise juures abiks. Google on täiustanud uusi seadmeid mitmete tehisintellekti funktsioonidega, et aidata nutitelefoni kasutajatel saada täiuslikku fotot.

Näiteks funktsioon «Lisa mind» aitab teha foto nii, et pildil on terve seltskond, ka fotograaf ise ilma statiivita või võõra inimese abi küsimata. Grupipilt pannakse mitmest fotost kokku.

Google on ümber ehitanud ka panoraamfoto funktsiooni, mis laseb teha detailseid kaadreid hämaras. See olevat kõigist nutitelefonidest seni kõrgeima kvaliteediga väheste valgusolude panoraamfunktsioon.

Lisaks kujundab juba varemgi Pixeli telefonides olnud tehissaru tööriist Magic Editor tehtud fotot automaatselt ümber: laiendab pilti äärtest ja lisab juurde ümbruskonda. Populaarne funktsioon «Parim ilme» aitab sarnaste fotode põhjal luua parima grupipildi, pakkudes välja parima hetke või laseb kasutajal valida välja iga pildil olija parima näoilme. Muidugi on endiselt olemas Magic Eraser, mis kustutab kaadrist mittevajalikke asju, näiteks elektriposte või taustal olevaid inimesi ning täidab selle ruumi taustaga kokkusulava maastikuga.

Telefonide eeltellimine algab alates tänasest

13. augustist on võimalik Eestis eeltellimusega tellida Pixel 9, Pixel 9 Pro ja Pixel 9 Pro XL telefone, eri mudelite hinnad algavad vastavalt 929 eurost, 1129 eurost ja 1239 eurost.

Pixel 9 ja Pixel 9 Pro XL-id jõuavad Google’i eksklusiivsete partnerite Telia ja Euronicsi poeriiulitele 22. augustil. Pixel 9 Pro jõuab Eestis müügile septembri jooksul.

Iga Pixel Pro ja Pixel 9 Pro XL ostuga saavad uued YouTube Musicu või YouTube Premium kasutajad kaasa kolm kuud tasuta YouTube Premiumi paketi ning esmakordsed Fitbit Premium kasutajad kuus kuud tasuta Fitbit Premium paketi. Iga uue Pixel 9-ga tuleb uutele Google One kasutajatele kaasa kuus kuud tasuta Google One AI Premiumi mahuga  2 TB. Pixel 9 Pro ja Pixel 9 Pro XL ostuga saavad uued Google One AI Premium kasutajad kaasa premium paketi aastaks ajaks tasuta.

Pixel Buds Pro 2: tehisaruga kõrvaklapid

Esimese Tensor A1 kiibiga varustatud Google Pixeli uusimad kõrvaklapid Pixel Buds Pro 2 pakuvad heli parandamiseks Google’i tehisintellekti võimalusi. 45 miljoni kõrvakuju skaneerimise analüüsi põhjal loodud Google Pixel Buds Pro 2-l on uus keeratav ja reguleeritav stabilisaator, mis hoiab kõrvaklapid treeningu ajal kindlalt kõrvas.

Pixel Buds Pro 2 kõrvaklapid.
Pixel Buds Pro 2 kõrvaklapid. Foto: Google

Tensor A1 summutab aktiivse müravähenduse algoritmiga Silent Seal 2.0 varasemast kuni kaks korda paremini. Pixel Buds Pro 2 mitme heliraja töötlus hoiab eraldi muusikale pühendatud signaaliraja, mis jääb aktiivse mürasummutuse töötlusahelast välja. See tehnoloogia on üsna haruldane ka tipptasemel kõrvaklappides ning tagab selge heli veel parema mürasummutusega.

Helista oma kõrvaklappidele ja räägi ilma klappe kõrvast võtmata

Uue «Leia mu seade» funktsiooni abil saab üles leida oma kõrvaklapid hoolimata sellest, kuhu need parasjagu pandud on. Lisaks on Google lisanud Pixel Budsi karbile helisignaali, et kõrvaklappe oleks lihtsam otsida. Ühtlasi pole rääkimise ajal enam vaja kõrvaklappe kõrvast välja võtta.

Valjusti rääkides lülitab vestluse tuvastamise funktsioon automaatselt mürasummutuse välja ja juhib välishelid kõrva.

Pixel Buds Pro 2 saab tänasest eeltellida Google’i partneritelt Telialt ja Euronicsilt, hinnad algavad 249 eurost.

Nutikell Pixel Watch 3: suurem ja eredam

Pixel Watch 3 on Google’i tippmudelist nutikella edasiarendus. Nüüdsest on kell saadaval kahes suuruses. '

45 mm ekraaniga nutikell pakub põhjalikke tööriistu treenimiseks ja taastumiseks. Lisaks tuvastab randmeseade ka pulsi kadumist, mis on suuremat sorti uuendus, aidates päästa inimelusid. Nii algne 41 mm kui ka uus suurem 45 mm mudel on varustatud Google’i kõige värskema, varasemast kaks korda eredama Actua ekraaniga, mis näitab nii jooksustatistikat päikesepaistelisel päeval kui ka kohandub pimeda keskkonnaga (näiteks kinosaal) diskreetsema vaate jaoks.

Pixel Watch 3 uued tööriistad treeningvalmidus (Daily Readiness), kardiokoormus (Cardio Load) ja sihtkoormus (Target Load) lihtsustavad trenni tegemist ja aitavad paremini treeningu tulemuste edenemist jälgida.

Pixel Watch 3 45mm.
Pixel Watch 3 45mm. Foto: Google

Päeva treeningvalmidus on täiustatud algoritm, mis jälgib ja analüüsib keha peamisi taastumise biomeetrilisi näitajaid ning annab kasutajale ülevaate sellest, kui valmis nende keha on iga päev treenima. Kardiokoormus aitab jälgida südame pingutust ja intensiivsust ning sihtkoormus on isikupärastatud treeningueesmärk, mis arvestab kasutaja viimaseid andmeid.

Pixel Watch 3-ga tuleb uutele kasutajatele kaasa kuus kuud Fitbit Premiumit, mis aitab isikupärastatud juhendamisega võtta treeningutest maksimumi.

Pulsi kadumise tuvastus: uus funktsioon Pixel Watch 3-s

Esimest korda on võimalik tuvastada Pixel Watch 3 funktsiooniga pulsi kadumist. Tegemist on tervise hädaolukorraga, kus loeb iga võidetud minut. Paraku paljud pulsi seiskumise juhtumid tekivad olukorras, kus inimene on üksi ning abi kutsumine on võimatu.

Tuvastades pulsi kadumise, saab automaatselt hädaabinumbrile helistada ja saata sõnumi kriitilisest olukorrast koos asukohaga. See funktsioon on saadaval Pixel Watch 3 nutikellades septembris mitmes Euroopa riigis ning Google jätkab koostööd regulaatoritega, et teha see funktsioon kättesaadavaks rohkemates riikides.

41 mm Pixel Watch 3 Bluetoothi/Wi-Fi versiooni saab eeltellida 13. augustist, hinnad algavad 399 eurost. Uus 45 mm Bluetooth/Wi-Fi versiooniga nutikell on saadaval Google’i siinsete partnerite Telia ja Euronicsi kaudu, hinnad algavad 449 eurost.

Vaata ka täna kell 20 algavat Google´i suurt uute toodete esitust San Franciscost:

Tehnilised andmed

Pixel 9

Ekraan: Actua ekraan, kuvasuhe 20:9, eraldusvõime 1080 × 2424 pikslit, OLED pikslitihedusega 422 PPI, värskendussagedus 60–120 Hz, katteklaas Corning Gorilla Glass Victus 2, heledus kuni 1800 nitti (HDR) ja kuni 2700 nitti (hetkeline suurim eredus)

Aku ja laadimine: aku tööiga ühe laadimisega 24+ tundi või kuni 100 tundi ekstreemse akusäästjaga, maht 4700 mAh, kiirlaadimine – kuni 55%-ni umbes 30 minutiga Google'i 45 W USB-C laadijaga (müüakse eraldi), juhtmeta kiirlaadimine (Qi-sertifikaadiga), aku jagamine

Mälu ja salvestusruum: 12 GB RAM, 128 GB / 256 GB välkmälu

Protsessor: Google Tensor G4, turvalisuse kaasprotsessor Titan M2

Tagakaamerad: täiustatud kahe tagakaameraga süsteem, 50 MP lainurk / 48 MP ülilainurk koos makrovõtete teravustamisega, kuni 8-kordne detailne suum ning 0,5-, 1- ja 2-kordne optiline suurendus, ühetsooniline LDAF-andur (lasertuvastusega automaatne teravustamine), spektri- ja virvendusandur, optiline ja elektrooniline pildistabilisaator lainurkrežiimis

Esikaamera: 10,5 MP Dual PD selfikaamera automaatse teravustamisega, 95° ülilai vaateväli, kuni 8-kordne suum

Värvid: Obsidian, Porcelain, Wintergreen, Peony

Operatsioonisüsteemi ja turvavärskendused: 7 aastat operatsioonisüsteemi, turbe- ja Pixeli täiustuste värskendusi

Operatsioonisüsteem: turule lastud Android 14-ga

Autentimine: sõrmejäljega avamine, näotuvastusega avamine, muster, PIN-kood, parool

Andurid: lähedusandur, valgusandur, kiirendusmõõtur, güromeeter, magnetomeeter, baromeeter

SIM: kahe SIM-iga (üks nano-SIM-kaart ja eSIM)

Meedia ja heli: stereokõlarid, kolm mikrofoni, mürasummutus, ruumiline heli

Ühenduvus ja asukoht: Wi-Fi 7 (802.11be) koos 2,4 GHz + 5 GHz + 6 GHz ühendusega, 2 × 2 + 2 × 2 MIMO antenn, Bluetooth v5.3 koos kahe antenniga kvaliteedi ja ühenduse täiustamiseks, NFC, Google Cast, kaheribaline GNSS (GPS, GLONASS, Galileo, Beidou, QZSS, NavIC)

Mobiilivõrk: GSM/EDGE - neljaribaline (850, 900, 1800, 1900 MHz), UMTS/HSPA+/HSDPA, LTE, 5G Sub 6 GHz,

Mõõtmed: 152,8 × 72 × 8,5 mm

Kaal: 198 grammi

Pixel 9 Pro

Ekraan: Super Actua ekraan (LTPO), kuvasuhe 20:9, 1280 × 2856 pikslit, LTPO OLED pikslitihedusega 495 PPI, värskendussagedus 1–120 Hz, katteklaas Corning Gorilla Glass Victus 2, heledus kuni 2000 nitti (HDR) ja kuni 3000 nitti (hetkeline suurim eredus)

Aku ja laadimine: 24+ tundi või kuni 100 tundi ekstreemse akusäästjaga, maht 4700 mAh, kiirlaadimine kuni 55%-ni umbes 30 minutiga Google'i 45 W USB-C-laadijaga (müüakse eraldi), juhtmeta kiirlaadimine (Qi-sertifikaadiga), aku jagamine

Mälu ja salvestusruum: 16 GB RAM-i, 128 GB / 256 GB / 512 GB / 1 TB välkmälu (olenevalt mudelist)

Protsessor: Google Tensor G4, turvalisuse kaasprotsessor Titan M2

Tagakaamerad: kolme tagakaameraga süsteem, 50 MP lainurk / 48 MP ülilainurk makrovõtete teravustamisega / 48 MP 5-kords suurendusega telefotoobjektiiv, kuni 30-kordne detailne suum ning 0,5-, 1-, 2-, 5- ja 10-kordne optiline kvaliteet, mitmetsooniline LDAF-andur (lasertuvastusega automaatne teravustamine), spektri- ja virvendusandur, optiline + elektrooniline pildistabilisaator lainurk- ja telefotorežiimis 

Esikaamera: 42 MP Dual PD selfikaamera automaatse teravustamisega, 103° ülilai vaateväli, kuni 30-kordne detailne suum

Värvid: Obsidian, Porcelain, Hazel, Rose Quartz

Operatsioonisüsteemi ja turvavärskendused: 7 aastat operatsioonisüsteemi, turbe- ja Pixeli täiustuste värskendusi

Operatsioonisüsteem: turule lastud Android 14-ga

Autentimine: sõrmejäljega avamine, näotuvastusega avamine, muster, PIN-kood, parool

Andurid: lähedusandur, valgusandur, kiirendusmõõtur, güromeeter, magnetomeeter, baromeeter, temperatuuriandur

SIM: kahe SIM-iga (üks nano-SIM-kaart ja eSIM)

Meedia ja heli: stereokõlarid, kolm mikrofoni, mürasummutus, ruumiline heli

Ühenduvus ja asukoht: WiFi 7 (802.11be) koos 2,4 GHz + 5 GHz + 6 GHz ühendusega, 2 × 2 + 2 × 2 MIMO antenn, Bluetooth v5.3 koos kahe antenniga kvaliteedi ja ühenduse täiustamiseks, NFC, Google Cast, ülilairibatehnoloogiaga kiip vahemaa ja ruumilise orientatsiooni täpseks määramiseks

Navigatsioon: kaheribaline GNSS (GPS, GLONASS, Galileo, Beidou, QZSS, NavIC)

Mobiilivõrk: GSM/EDGE neljaribaline (850, 900, 1800, 1900 MHz), UMTS/HSPA+/HSDPA, LTE, 5G Sub-6

Mõõtmed: 152,8 × 72 × 8,5 mm

Kaal: 199 grammi

Pixel 9 Pro XL

Ekraan: Super Actua ekraan (LTPO), kuvasuhe 20:9, eraldusvõime 1344 × 2992 pikslit, LTPO OLED pikslitihedusega 486 PPI, värskendussagedus 1–120 Hz, katteklaas Corning Gorilla Glass Victus 2, heledus kuni 2000 nitti (HDR) ja kuni 3000 nitti (hetkeliselt suurim eredus)

Aku ja laadimine: 24+ tundi või kuni 100 tundi ekstreemse akusäästjaga, maht 5060 mAh, kiirlaadimine kuni 70%-ni umbes 30 minutiga Google'i 45 W USB-C-laadijaga (müüakse eraldi), juhtmeta kiirlaadimine (Qi-sertifikaadiga), aku jagamine

Mälu ja salvestusruum: 16 GB RAM-i, 128 GB / 256 GB / 512 GB / 1 TB välkmälu

Protsessor: Google Tensor G4, turvalisuse kaasprotsessor Titan M2

Tagakaamerad: 50 MP lainurk / 48 MP ülilainurk makrovõtete teravustamisega / 48 MP 5-kordne telefotoobjektiiv, kuni 30-kordne detailne suum ning 0,5-, 1-, 2-, 5- ja 10-kordne optiline kvaliteet

Esikaamera: 42 MP Dual PD selfikaamera automaatse teravustamisega, 103° ülilai vaateväli, kuni 30-kordne detailne suum

Värvid: Obsidian, Porcelain, Hazel, Rose Quartz

Operatsioonisüsteemi ja turvavärskendused: 7 aastat operatsioonisüsteemi, turbe- ja Pixeli täiustuste värskendusi

Operatsioonisüsteem: turule lastud Android 14-ga

Autentimine: sõrmejäljega avamine, näotuvastusega avamine, muster, PIN-kood, parool

Andurid: lähedusandur, valgusandur, kiirendusmõõtur, güromeeter, magnetomeeter, baromeeter, temperatuuriandur

SIM: kahe SIM-iga (üks nano-SIM-kaart ja eSIM)

Meedia ja heli: stereokõlarid, kolm mikrofoni, mürasummutus, ruumiline heli

Ühenduvus ja asukoht: WiFi 7 (802.11be) koos 2,4 GHz + 5 GHz + 6 GHz ühendusega, 2 × 2 + 2 × 2 MIMO antenn, Bluetooth v5.3 koos kahe antenniga kvaliteedi ja ühenduse täiustamiseks, NFC, Google Cast, ülilairibatehnoloogiaga kiip vahemaa ja ruumilise orientatsiooni täpseks määratlemiseks

Navigatsioon: kaheribaline GNSS (GPS, GLONASS, Galileo, Beidou, QZSS, NavIC)

Mobiilivõrk: GSM/EDGE - neljaribaline (850, 900, 1800, 1900 MHz), UMTS/HSPA+/HSDPA, LTE, 5G Sub-6

Mõõtmed: 162,8 × 76,6 × 8,5 mm

Kaal: 221 grammi

Allikas: Google

Tagasi üles