Väga suur huvi USA turu vastu on Eesti tehnoloogiasektoril, mistõttu on CES-i sarnastel suurüritustel kohalolek eriti oluline, selgitati ministeeriumi pressiteates.
Visiidil toimus ka kohtumine tehnoloogiahiiu Amazoni esindajaga, kellega on Eesti peamiseks huviks leida koostöövõimalusi keeletehnoloogia vallas. «Suurte keelemudelite arenedes peame seisma selle eest, et ka eesti keele tugi oleks loodavates teenustes tagatud. Eesti poolt saame näiteks pakkuda alusandmeid, mille alusel keelemudeleid treenida,» ütles Keldo.
Amazoni esindaja näitas kohtumise lõpus huvi kohtuda veel rohkemate Eesti ettevõtetega, et koostöövõimalusi edasi arutada.
Kuidas läks Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidul CES-il?
Vastab Jana Silaškova, ITL-i rahvusvahelistumise juht
Seni on CESil osalenud üksikud ettevõtted ja valdavalt iseseisvalt ning ilma koordineeritud programmita. Sel aastal tekkis esmakordselt võimalus Eesti-Soome ühisprojekti raames ettevõtetel väljas olla ühisstendil ning lisaks oli Eesti esmakordselt sündmusel esindatud kõrgetasemeliselt – Eestile antud innovatsiooniauhinna võttis vastu majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo.
Ministri visiidi äärel oli võimalus kohtuda mitmete oluliste valitsussektori koostööpartneritega nagu näiteks Saudi-Araabia tööstus- ja maavarade aseminister kui ka erasektori potentsiaalsete koostööpartneritega nagu näiteks Amazon.
CESi atmosfäär on olnud väga hea, osalejad on väga avatud ning kuivõrd osaleb ettevõtteid üle kogu maailma, siis võimalusi on rohkelt, kui neid ise edukalt ära kasutada, tehes eeltööd juba enne messile tulekut kui ka kohapeal.
Eesti lahendused on külalistele väga palju huvi pakkunud, palju andis juurde ka Eestile innovatsiooniauhinna andmine, mida pandi tähele ja toodi välja ja mis oli heaks jutu üles võtmise teemaks.
Kõige keerulisem oli väikeste riikide/organisatsioonidena osaleda väikese stendiga, kui paljud ettevõtted ja riigid osalesid kõrval suurejooneliste messiboksidega. Kuid vaatamata väiksusele oli siiski oluline olla messiäpis eksponendina väljas, et inimesed oskaksid meid üles otsida ning seda tõepoolest ka tehti.