Päevatoimetaja:
Kaido Einama
Saada vihje

ARVUSTUS Hämar elu väikese akujaamaga: kas veab päeva õhtusse ilma elektrivõrguta?

Copy
SOLIX 300C akujaamaga on alati kaks seinakontakti õlal kandes kaasas koos USB pesade ja auto sigaretisüütajaga, kuid veekeetja või pliidi jaoks neist ei jätku. Arvutitöö aga saab enam-vähem tehtud ilma võrguelektrita.
SOLIX 300C akujaamaga on alati kaks seinakontakti õlal kandes kaasas koos USB pesade ja auto sigaretisüütajaga, kuid veekeetja või pliidi jaoks neist ei jätku. Arvutitöö aga saab enam-vähem tehtud ilma võrguelektrita. Foto: Kaido Einama

Sotsiaalmeedias ilmusid viimaste lumetormidega seintele taas kangelaslikud postitused küünlavalgel kontoritöö tegemisest. Kas aga kõik need suured ja väikesed akupangad, mis poodides müügil, aitaksid selle edukalt üle elada? Suur akujaam tagas töö mõneks päevaks, nüüd proovime, mida teeb üks õlarihmaga kaasas kantav pisem seade - Anker SOLIX C300.

Tõesti, karbist pudeneb välja väike rihm, mis käib sangaga akujaama külge. See vihjab, nagu ka mõned reklaampildikesedki matkavatest inimestest, kaasaskantavusele. 4,5 kg pole küll teab mis kerge võrreldes alla kilogrammi kaaluvate uute sülearvutitega, kuid ilmselt abiks ikka, kui vaja näiteks mõne kilomeetri jagu läbi vesise metsa matkaonnini vedada või läbi paksu lahtilükkamata lume külateel maamajani jõuda.

Kuid kerge kaaluga tuleb kaasa selle akupaki suurim puudus: väiksem aku. Muidugi pole see nii kehv, kui mobiilide ja sülearvutite laadimiseks mõeldud taskusse pistetavad akupangad, kuid ilmselt pole mõtet loota kogu majapidamise toitmisele terve päeva jooksul. See on ikkagi mobiilsem vahend oluliste asjade, näiteks sülearvuti või külmkapi päästmiseks.

Tagasi üles