Sisuturundus

Eestlaste lemmikpostkast Gmail on uuenenud

FOTO: Gmail

Kui vaadata suuremale grupile saadetud e-kirju, siis adressaati, kes ei toimetaks Gmailis, on nende seas heal juhul üks või kõige rohkem kaks. Läbi Google’i serverite käivad meie töö- ja erakirjad, reklaamlehed ja ürituste kutsed. Eelmisel kuul tuli Gmail’is välja paar uuendust, kirjutab Hardi Keerutaja tehnoloogiaportaalis Digitark.

Uuenenud mobiiliäpp

Esiteks, silmatorkavam uuendus – värske disain. Mobiiliäpist on kadunud punane ülaserv, jättes domineerima ereda valge värvi. Päises on varasema luubi-sümboli asemel otsinguriba. Kogu disainikeel on läinud minimalistlikumaks ja puhtamaks, elemente vähemaks. Punane riba on ikka olnud Gmaili tunnus. Ilma selleta on alles jäänud sisuliselt ainult tekst valgel taustal. Valge rohkus mõjub teiste äppidega võrreldes kuidagi väga eredalt, tekitades kohati soovi ekraani heledust maha keerata.

FOTO: Gmail

Uuendus on tänaseks väljas nii Android-i kui iPhone-i kasutajatele. Juhul kui nii ei tundu, tasub rakendust uuendada.

Kui tihtipeale kaasneb mõne populaarse äpi uuendusega pahameeletorm, siis Google oskab oma uuendusi teha piisavalt targalt, jättes kasutajatele võimaluse teha asju nii nagu ollakse harjunud (ehk esialgu saab jätkata ka vanema versiooni kasutamist). Enamasti on uuega kohanemine tehtud küllaltki lihtsaks ning paari päeva pärast enam ei mäletatagi, et midagi ülepea muutus. Nii on ka kõne all olev uuendus märgatav, kuid kõik töötab siiski nii nagu me harjunud oleme. Uue värvikihi all on sama teenus ja loogika.

Oodatud uuendus Gmaili veebivaates

Teist uuendust on esialgu raskem märgata ning see puudutab Gmaili kasutamist veebis, süle-või lauaarvutis. Pikka aega kasutajaid häirinud kiiks on nüüd likvideeritud. Vajutades kirjal paremat hiireklahvi tuli vaatamata Gmaili võimalusterohkusele lahti rippmenüü vaid kolme valikuga – soovides näiteks kirja edasi saata, tuli see ikkagi avada ja alles seejärel otsida üles edasi saatmise nupp.

FOTO: Gmail

Nüüd on avanevas rippmenüüs valikuid mitu korda rohkem ning need tekivad automaatselt -midagi uuendama ei pea. Lihtsalt tee paremklikk e-kirjal ning avanebki võimalus vastata, edastada, sildistada, liigutada, vaigistada ja edasi lükata – olgem ausad, midagi, mis oleks võinud juba ammu olemas olla.

Aga et me peaaegu kõik kollektiivselt oleme Gmaili kasutajad, siis jääb üle vaid tõdeda, et parem hilja, kui mitte kunagi ja olla tänulikud, et meie palveid on lõpuks kuulda võetud.

Teisigi põnevaid tehnoloogiauudiseid loe edasi Digitargast.

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!

Tagasi üles