Tallinnasse Liimi 1 asuvasse kontorihoonesse registreeritud osaühing MeraTel on EASiga kliendisuhtes alates juunist 2011. Firma küsis toetust projektile nimega «UNIVERSAL INTERNATIONAL SIM-CARD Magic SIM».
Maagilise nimega projekti kogumaksumuseks oli 6 744 500 eurot ja juurde küsiti 2 360 500 eurot ehk 34,99 protsenti projekti üldmaksumusest. Projekti alguseks oli juuli 2011 ning MagicSIM tehnoloogia pidi valmis saama 31. detsembriks 2012.
Ettevõte esitas projekti lõppedes EASile ka dokumendid, mis pidid tõestama, et kõik tegevused on ellu viidud ja tehnoloogia välja töötatud. Vaatamata asjaolule, et MagicSIM polnud mitme aastaga tarbijateni jõudnud, sai ettevõte 2013. aastal EASilt veel teisegi rahasüsti. Seekord 154 000 eurot MagicSIMi nimelise toote turundamiseks.
Ka väga suured ja rahvusvahelised Eestis tegutsevad ettevõtted saavad üliharva endale lubada IT-arendusprojekte, mille kulud ulatuksid miljonitesse. Meie alustavad ettevõtted võitlevad palehigis 10 000 euro suuruste preemiarahade nimel. Ja siis tuleb järsku ettevõte, mille projekti eelarve pole vähem ega rohkem kui 6,7 miljonit eurot…
Kui Postimees augustis 2015 ettevõtte poole pöördus, et kõigis mobiilivõrkudes töötavat imelist SIM-kaarti testida, siis selgus ettevõtte juhataja Igor Nikulini jutust, et miljonite Eesti maksumaksja eurode eest loodud ja väidetavalt Venemaa ning Ukraina turu jaoks mõeldud toodet tegelikult ikka veel olemas ei ole ja tõenäoliselt kunagi olema ka ei saa. Selgus ka, et aadressil Liimi 1 pole kunagi mingit arenduskeskust asunud.
«Luban teile, et vaatame omalt poolt põhjalikult üle kõik selle firmaga seotu ning informeerime teid oma järeldustest. See töö on mahukas, mistõttu palume natuke kannatust,» kirjutas 2015. aasta 10. augustil EASi toonane juhatuse liige Indrek Kaju.