EMBT ADT 140 kasutabki kolme kahurit: 140 mm kahur, mis on suurem kui teistel tankidel, lisaks on paigaldatud 20 mm ja 30 mm automaatkahurid. Tanki disain on vastus Ukraina sõja poolt esile kerkinud vajadusele mitmekülgsema ja võimsama relvastuse järele.
Madalam torn, vähem pinda mürsu ette jäämiseks
Leopard 2 näitel vähendas inimese asendamine automaatlaaduriga meeskonna suurust kolmele, mis lubas ka vähendada tanki mahtu ja kaalu. Leopard 2 puhul väidetavalt vähendab see torni kaalu vähemalt 6,6 tonni, parandades liikuvust ja vabastades kaalu tihedama soomuse jaoks.
Madal torn aga tähendab, et tankitõrje tule jaoks on masin 30% väiksema pinnaga, muutes selle raskemini märgatavaks ja tabatavaks. Mis aga kõige tähtsam, korpuses olev meeskond jääb üsna tõenäoliselt ellu ka pärast eraldatud torni tabanud läbistavaid tulelööke.
Kuid ega kaalusäästu saa lasta niisama raisku minna. See lubabki uusi automaatkahureid lisada ja asendada traditsioonilised ülemise torni raskekuulipildujad millegi tõhusamaga. Näiteks võib teine väiksem kahur tegeleda tanki komandöri juhtimisel õhutõrjega ja mõnikord täienduseks tanki kuulipildujale, mis asub peakahuri kõrval.
Teine kahur drooniohu vastu
Mitmekahuriliste tankide taas-ilmumise peamine põhjus on võime kiiresti hävitada väikseid droone, mis 2024. aastal põhjustavad väidetavalt rohkem soomustatud sõidukite kaotusi Ukrainas kui traditsioonilised tankitõrje relvad.
Kuigi 12,7-millimeetrine kuul võib potentsiaalselt väikese drooni otsetabamusega rivist välja lüüa, ei vaja Northrop Grummani uus 30x113-millimeetrine nutikahur XM1223 Multi-Mode Proximity Airburst (MMPA) otsetabamust, et droone hävitada, vaid suudab purustada neid ka mitu meetrit eemal killulaengut plahvatama pannes.
Tulevikus võib ilmselt näha, et sekundaarsed 30-millimeetrised kahurid, kolmest liikmest koosnevad meeskonnad automaatlaadimisega kahuritega ja aktiivkaitsesüsteemid saavad lääne tankide disainis standardiks.