Postimees vahendab otseülekande haridustehnoloogia konverentsilt

Edu EXEX

FOTO: Kuvatõmmis

Postimehe tehnikaportaal teeb otseülekande Kultuurikatlas toimuvalt haridustehnoloogia konverentsilt «Säravad tehnoloogiad koolis - mündi kaks külge». 

Konverentsil tutvustatakse uusi tehnoloogiaid, mis õpetamist ja õppimist toetavad, ning arutletakse, mida need tehnoloogiad tähendavad haridusasutuse IKT haldamisele ja turvalisusele.

Konverentsi avab Haridus- ja teadusministeeriumi üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets, kes räägib tehnoloogiast hariduses, selle vajadustest ja võimalustest.

Konverentsi eesmärk on läheneda teemadele võimalikult praktiliselt ja näidete abil, seepärast on esinema kutsunud praktikud ja oma ala asjatundjad. Tänapäeva tehnoloogiast tulenevatest väljakutsetest ja ohtudest räägib Microsofti tehnoloogia spetsialist Rasmus Reimo; X-, Y- ja Z-põlvkonna ootustest haridusele ja tööturule räägib karjäärinõustaja Tiina Saar-Veelmaa.

Uutest tehnoloogiatest koolis räägib Eesti 2.0 tegevjuht Ede Schank Tamkivi. Digitaalseid õpiplatvorme tutvustavad Foxcademy ja Õpiveebi loojad ning innovatsiooni finantseerimise võimalustest koolis arutlevad Haridus- ja teadusministeeriumi, HITSA ning Innove esindajad.

Konverentsi peaesineja on lastele programmeerimist õpetava raamatu «Hello Ruby» autor Linda Liukas, kes on uurinud nii programmeerimist kui ka mängu ning seda, kuidas luua kogemusi, mis ulatuvad sügavamale kui lihtsalt koodi abil loogika õppimine. Liukase ettekanne võtab kokku mängu kolm põhimõtet, räägib tehtud eksperimentidest ning ka Soome koolisüsteemi uuendustest.

Tagasi üles