Lõpuks ometi: Facebook hakkas testima «ei meeldi» nuppu

A thumbs down 'dislike' Facebook sign pictured on September 22, 2014. Confusion is widespread following a satirical report by The National Report, with other sites following suit, stating that the social networking site will charge a $2.99 monthly usage fee starting in November. A core value of the site, as stated on the homepage, is that "It's free and always will be." (Photo by: Alex Milan Tracy/Sipa USA)

FOTO: Alex Milan Tracy/Alex Milan Tracy/Sipa USA

Teada-tuntud suhtlusportaal Facebook  asus testima kauaoodatud  või -kardetud «pöial alla» ikooni, mille abil saaks peita kommentaare ja anda neile tagasisidet.

BBC teatel osaleb testidel väike osa USA kasutajatest ning Facebook keeldub tunnistamast, et tegemist oleks just «ei meeldi» nime kandva nupuga.

«Me testime inimeste võimalust anda meile tagasisidet avalike postituste kommentaaride kohta,» teatas ettevõte avalduses.

FOTO: facebook

Iga klikk sellisel ikoonil peidab kommentaari ning klikkija saab määrata, kes see oli solvav, eksitav või teemakohatu. Testide käigus peidab see ikoon aga kommentaari vaid kasutaja enda jaoks – kõigile teistele on see ikka nähtav.

Arvatakse, et Facebook pole seni seda ikooni teiste reaktsioonide kõrval kasutusele võtnud, kuna see mõjuks negatiivselt tema ärile – negatiivsuse osaks hakkaksid saama ka konkurentide ärilised sissekanded ning paljud inimesed lahkuksid keskkonnast solvumise märgina.

Tagasi üles