Sisuturundus

5 asja, mida teha uue iPhone’iga

FOTO: Digitark

Kas sina oled üks neist õnnelikest, kelle jaoks oli jõuluvana kotti sokutanud uue ja särava iPhone’i? Kui jah, siis on meil sulle tõsi küll väikese hilinemisega mõned nõuanded ja nipid, et selle niigi sujuvat kasutuskogemust veelgi mõnusamaks muuta, kirjutab Erki Oras tehnoloogiaportaalis Digitark.

Käepärasta kontrollkeskus

Tõmmates näpuga oma iPhone’i ekraanilt ülevalt alla, avaneb telefoni kontrollkeskus (nagu sa loodetavasti juba avastanud oled). Kontrollkeskus on põhimõtteliselt hulk vajalikke otseteid, mis on mugavalt käepäraseks tehtud. Sealt saad sa sisse lülitada WiFi-t, Bluetoothi, kontrollida meediat ja veel palju muud. Kui vanemates iOS-ides oli nende otseteede muutmine võimatu, siis nüüd saab kasutaja paigutada seal kõik endale käepärasel moel.

Kasuta oma rakendusi

iPhone’i opsüsteemiga tulevad kaasa ka Apple’i enda rakendused. Paraku pole need alati kõige intuitiivsemad, mugavamad ja kasutajasõbralikumad. Kui sa pole varem kasutanud Mac’e või MacBook’e, siis pole su eelistus ilmselt Safari veebilehitseja. Apple Mail rakenduse asemel on samuti mitmeid meeldivamaid alternatiive. Apple’i tarbetu kola võid rahumeeli tõsta mõnda kausta kuhugi tahaplaanile.

Õpi ära Shortcuts-ide kasutamine

Shortcuts (ehk otseteed) on ilmselt üks suurimaid uuendusi, mis tuli kaasa iOS 12-ga. Tegu on põhimõtteliselt teatavate tegevuste automatiseerimisega st mitme kliki asemel teed ainult ühe või siis jälgib telefon näiteks sinu asukohta ning aktiveerib või vähemalt tuletab meelde tegevusi vastavalt sinu asukohale. Kui alguses on ehk nende otseteede loomine keerukas, siis on rakenduses endas galerii (Gallery) mitmete populaarsemate otseteedega, mida võid kasvõi kohe kasutama hakata.

Vali parem klaviatuur

Ehkki iOS-i enda klaviatuur on läbi teinud suure arengu, on sellel endiselt veel vajakajäämisi võrreldes mõnede teistega. Nagu näiteks Google Gboard. Aga App Store’is ringi vaadates võid leida just endale sobivate võimalustega klaviatuuri või kasvõi mitu klaviatuuri, sest nende vahetamine iOS-is on mugav ja kiire, klaviatuur aga on instrument, mida sul läheb vaja pidevalt.

Reguleeri ekraani heledust ja värve

iPhone’i automaatne ekraani heleduse reguleerimine ei pruugi kõigile meelepärane olla. Lisaks mõjutab see ka akukasutust ja mitte paremuse suunas. Selleks, et see oma käe järgi ära sättida pead sa minema telefoni sätetesse General-Accessibility-Display Accommodations. Sealt saab välja lülitada ekraani automaatsed sätted, valida ekraanile meelepärased filtrid või sisse lülitada Invert Colours alajaotuse alt Smart Invert režiimi, mis muudab rakenduste tausta tumedaks ja seega ka akutsäästvaks.

Teisigi põnevaid tehnoloogiauudiseid loe lähemalt Digitargast.

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!

Tagasi üles