VAATA ÜLEKANNET NASA päikesepurjekas jõudis orbiidile

tehnika.postimees.ee
Copy
Umbes tuhande kilomeetri kõrgusel orbiidil sirutab päiksepurjekas oma purje laiali ja hakkab püüdma imenõrka footonivoogu.
Umbes tuhande kilomeetri kõrgusel orbiidil sirutab päiksepurjekas oma purje laiali ja hakkab püüdma imenõrka footonivoogu. Foto: NASA

NASA uus eksperimentaalmissioon, mille nimeks on Täiustatud komposiitpäikesepurje süsteem (https://gizmodo.com/nasa-set-launch-solar-sail-sunlight-space-travel-1851420248) (ACS3) startis teisipäeval Uus-Meremaalt. Missioon startis Rocket Labi Electron-raketiga ettevõtte stardikompleksist 1 Uus-Meremaal Mahia poolsaarel. Stardile sai kaasa elada Rocket Labi veebilehe otseülekandes.

ACS3 on mõeldud uute materjalide ja lahtikäivate struktuuride testimiseks päikesepurje põhistes jõuallikasüsteemides, sealhulgas testitakse ka uuesti komposiitmastid, mida kasutatakse päikesepurje avamiseks orbiidile jõudmisel. Komposiitmastid on valmistatud polümeermaterjalist; need on kerged, kuid siiski jäigad ja vastupidavad paindumisele ja väändumisele erinevatel temperatuuridel. Need töötavad samal põhimõttel nagu tavalise purjekagi mast, kuid on mõeldud päikesevalguse jõu püüdmiseks, mitte tuule jaoks. Kui puri on lahti rullitud, ulatub see 9 meetrit kosmosesõiduki igast küljest eemale.

Vaata videot:
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles