Click & Grow paljastab: maailm armastab kirsstomateid, eestlased metsmaasikaid

Click & Grow

FOTO: Click & Grow

Siseruumide nutiaedade tootja Click & Grow kliendid kasvatasid 2018. aastal üle 1,1 miljoni taime ning üleilmselt vaieldamatult populaarsemaks on osutunud kirsstomati kasvatamine, eestlased armastavad aga maasikaid.

Kirsstomateid kasvatati nutiaedades rohkem kui 4,5 tonni jagu. Populaarsuselt järgnevad olid metsmaasikas, basiilik, piparmünt ja koriander.

Eestis eelistatakse enim kasvatada metsmaasikaid. Järgnevad till, basiilik, kirsstomat ja salat. Lisaks on rukkilill võrreldes ülejäänud maailmaga Eestis kõige populaarsem.

Võrreldes 2017. aastaga on Eesti vabariigi 100. juubeliaastal kasvanud rukkilille nõudlus viis korda. Kõige ebaharilikum taim, mida Eesti kodudes kasvatatakse, on iisop.

Tänaseks on maailmas üle 450 000 nutiaia omaniku, kes möödunud aastal kasvatasid eestlaste leiutisega üle 1,1 miljoni taime. Viis suurimat nutiaednike kogukonda asuvad Singapuris, Hong Kongis, New Yorgis, Londonis ja Tallinnas.

Click & Grow müüdav nutikas ürdiaed võimaldab kasutajatel kasvatada taimi ilma kastmise, väetamise või piisava valguse pärast muretsemata.

Click & Grow asutas 2009. aastal Mattias Lepp. Ettevõtte kontorid asuvad Tartus, Tallinnas ja USAs.

Tagasi üles