Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Facebooki tabas ajaloo suurim rike, platvorm läks globaalselt maha

Facebookile kuuluvad mobiilirakendused. FOTO: Jenny Kane / AP

Facebooki tabas kolmapäeval platvormi ajaloo suurim rike, sest kogu süsteem läks globaaselt rivist välja. Rikkest olid mõjutatud ka Facebooki teised teenused nagu Instagram, WhatsApp ja Messenger. Teenus on nüüdseks taastatud.

Viimati tabas Facebooki sarnasel mõõtkaval rike 2008. aastal, kuid kui toona kasutas platvormi umbes 150 miljonit inimest, siis tänapäeval on see number 2,3 miljardit. Facebook pole rikke põhjust avaldanud, kuid toonitas peale sotsiaalmeedias laiali läinud kuulujutte, et tegu pole küberrünnakuga.

Kasutajad hakkasid kolmapäeval üle kogu maailma märkama, et lehekülg laadis küll normaalselt välja, kuid postituste tegemine polnud võimalik. Facebook Messengeri desktop’i versioon ei laadinud ennast üldse välja ja Instagrammi uudisvoog ei värskendanud ennast enam. Sarnased probleemid tabasid ka WhatsAppi. Facebook Messengeri mobiiliversioon oli vahelduva eduga töökorras.

Facebooki seisak kasvatas järsult liiklust Twitteris, kus inimesed hakkasid rikke üle nalja tegema. Hashtage #FacebookDown ja #InstagramDown kasutati üle 150 000 korra.

Tagasi üles
Back