2 min
Nõuanne: kas telefon vajab sarnaselt arvutile viirusetõrjet? Inimestele, kes on vähegi elu jooksul mõne arvutiga kokku puutunud, ei tule ilmselt üllatusena teadmine, et arvuti peaks olema viiruste ja muu pahavara eest kaitstud viirusetõrjeprogrammiga. Aina enam viidavad inimesed aga aega hoopis enda telefonides ja muudes nutiseadmetes ning nende kaitsmine võib ununeda vaatamata sellele, et tundlikku infot kasutaja kohta võib neis peituda hoopis rohkem. Seega kuidas olla kindel, et telefoni kasutaja on pahavara eest kaitstud ning kui mõttekas on viirusetõrje paigaldamine?
2 min
Uuring: ligi pooled eestlased on lähedalt kokku puutunud kontole häkkimisega, kuid neil pole aimugi, mida sellisel puhul teha Hiljuti avaldatud Samsungi ja CybExeri koostöös valminud ja uuringufirma Norstat läbiviidud uuringu kohaselt on lausa 44% eestlastest puutunud otseselt või kaudselt kokku olukorraga, kus nende või nende lähedaste kontosse on häkitud või on nende andmed mingil muul viisil lekkinud. Põhiliselt on tegu e-maili pettuste ohvriks langemisega, kuid häkitud on ka inimeste sotsiaalmeediakontodesse.
3 min
Nõuanded, kuidas telefoni viiruste eest kaitsta Iga arvutikasutaja soovib hoolitseda oma seadme turvalisuse eest ja tagada selle parimat funktsionaalsust. Seetõttu ollakse harjumuspäraselt ettevaatlik erinevate tundmatute veebiaadresside avamisel ning kaitstakse oma arvutit viirusetõrjeprogrammidega. Ent miskipärast pööratakse palju vähem tähelepanu meie igapäevase abimehe – mobiiltelefonide – turvalisusele, ehkki keskmiselt kasutavad inimesed oma nutiseadmeid vähemalt sama sageli või isegi sagedamini kui arvutit.
3 min
Kuidas luua täiuslik parool, mis iial meelest ei läheks? Endale parooli valimine on keeruline. Need lekkivad pidevalt ja statistika näitab, et üldiselt ei vali inimesed endale jätkuvalt eriti turvalisi salasõnu. Populaarsemad valikud on ikka klassikalised „parool“ või „123456“. Probleemile on aga olemas ka küllaltki lihtne lahendus – paroolihalduri programmid. Samsung Eesti tootekoolitaja Riho Kopso selgitab keeruliselt kõlava, kuid sisult lihtsa asja lahti ning räägib, kuidas paroolihaldurit kasutada.
3 min
Sony uued 2019. aasta nutitelerid on nüüd Eestis – vaata järele, milline just sinu vajadustele sobib! Nutitelereid saab valida mitmesuguste omaduste järgi. Põhilised on ekraanitehnoloogia, ekraani suurus, ühendusvõimalused ja pildikvaliteet. Sony uued Bravia telerid pakuvad kõik Android TV keskkonda ja 4K HDR pilti, seega need omadused pole enam valides määravad – alati on tagatud kõrge kvaliteet ja väga paljude rakendustevalikuga operatsioonisüsteem. Kuid mille järgi veel valida endale uutest mudelitest sobivaim?
Tagasi üles
Back